Mistrovství ČR staršího a mladšího žactva - hodnocení

Vydařená mistrovství ČR

 

Filip Chrápavý podal nejhodnotnější výkon

 

O víkendu 8. - 9. 6. 2013 se 14ti letí plavci brněnského oddílu Fakultní klub Brno zúčastnili Mistrovství ČR staršího žactva v Českých Budějovicích. Vedli si opravdu skvěle. Celkem získali 6 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Nejúspěšnějším plavcem výpravy byl Filip Chrápavý, který svým vystoupením potvrdil svoji všestrannost a za výkon na 200PZ byl oceněn pohárem za nejhodnotnější výkon mistrovství. Na mistrovství si vyplaval 4 zlaté medaile (100P, 200P, 200PZ a 400PZ) a jedno stříbro (100M). Filip se během sezóny nominoval do juniorské plavecké reprezentace, a to hned několika svými výkony (limity překonal na 100P, 200P, 200PZ, 400PZ, 100VZ). Jeho sestra Edita nezůstala o mnoho pozadu, když vybojovala dvě zlaté (100P a 100M) a jednu stříbrnou medaili (200PZ) a potvrdila tak splnění reprezentačních limitů na všechny uvedené disciplíny. V jejím případě šlo o velmi ceněné výkony a osobní rekordy, když si uvědomíme, že vrchol sezony v podobě červencové evropské olympiády mládeže EYOF v holandském Utrechtu ji teprve čeká.

Další úspěšnou plavkyní byla Barbora Elblová, která se v posledním období velmi zlepšila a toto své zlepšení zpečetila bronzovou medailí na 50VZ. Letošní nejlepší osobní výkony si zaplavaly i dvě naše nové svěřenkyně Viktorie Elingrová a Radka Podešťová

Čtveřice našich reprezentantek bojovala o medailové umístění v kraulové a polohové štafetě. Obě štafety nakonec skončily pod stupni vítezů, kraulová na 5. místě a polohová na 4.místě velice těsně za bronzovou příčkou. Štafetové složení je velkým příslibem do další sezóny!!

Na mistrovství ČR mladšího žactva v Kopřivnici získala 2 stříbrné medaile (100P a 200P) další talentovaná plavkyně Fakultního klubu Brno 12ti letá Kateřina Barešová.

Dosažené výsledky na mistrovských soutěžích svědčí o svědomité přípravě mladých talentů města Brna a o jejich profesionálním vedení. Editu Chrápavou, Báru Elblovou, Katku Barešovou a Filipa Chrápavého čeká za 14 dní VI. letní olympiáda dětí a mládeže ve Zlínském kraji, kde budou reprezentovat Jihomoravský kraj. Věříme, že svými výkony naváží na velký úspěch z olympiády v roce 2011, kde byla Edita Chrápavá oceněna za nejhodnotnější výkon celého sportovního klání.

Již nyní se těšíme na to, jak budou reprezentovat Jihomoravský kraj!

Výsledky najdete zde

Nejbližší akce

Velká cena Brna - dvoudenní

Určeno pro:    dorost a dospělí
Startují:    Radka, Štěpán, Lucka V., Edita, Filip
Sraz:    na bazéně v sobotu - rozplavání začíná v 8:00

Celý článek

Městský přebor žactva Brno

určeno pro:    ročníky 2006-2009
Přihlášení:    Jakub, Lucka, Anička, Míša, Zuzka, Nikča, Tomášek
Sraz: 7:45 vestibul bazénu v brně na Lesné
POZOR! po dopoledním programu odjíždíme rovnou na soustředění - odejzd vlaku z Lesné 14:03

Celý článek

Podzimní soustředění

Odjíždíme po skončení dopoledního programu závodu Městský přebor žactva v Brně na Lesné - odejzd vlaku ve 14:03.
Ti, kdo nezávodí - mají sraz ve 13:00 ve vestibulu bazénu, ostatní odjíždí rovnou po závodech. Dodatečně se přidají ti, kteří budou působit na VC Brna v bazéně za Lužánkami.
S sebou:    in-line brusle, chrániče, helma na kolo, plavky (minimálně 2x), ručník (minimálně 2x), švihadlo, tepláky, tričko, kraťasy, mikina - to vše na cvičení vevnitř, venku nebo vycházky; tenisky, pevné boty na výlet, bunda, čepice

Celý článek

Hodonínské sprinty

Na Hodonínské sprinty vyrazí skupiny mladších plavců případně ti, kteří nebudou přijati na Plzeňské sprinty

Celý článek

Vedení klubu

Renata Podešťová

člen výkonného výboru - skupina Hustopeče mail: rpodestova@seznam.cz tel.: 775231522
>