Mistrovství ČR staršího a mladšího žactva - hodnocení

Vydařená mistrovství ČR

Filip Chrápavý podal nejhodnotnější výkon

O víkendu 8. - 9. 6. 2013 se 14ti letí plavci brněnského oddílu Fakultní klub Brno zúčastnili Mistrovství ČR staršího žactva v Českých Budějovicích. Vedli si opravdu skvěle. Celkem získali 6 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Nejúspěšnějším plavcem výpravy byl Filip Chrápavý, který svým vystoupením potvrdil svoji všestrannost a za výkon na 200PZ byl oceněn pohárem za nejhodnotnější výkon mistrovství. Na mistrovství si vyplaval 4 zlaté medaile (100P, 200P, 200PZ a 400PZ) a jedno stříbro (100M). Filip se během sezóny nominoval do juniorské plavecké reprezentace, a to hned několika svými výkony (limity překonal na 100P, 200P, 200PZ, 400PZ, 100VZ). Jeho sestra Edita nezůstala o mnoho pozadu, když vybojovala dvě zlaté (100P a 100M) a jednu stříbrnou medaili (200PZ) a potvrdila tak splnění reprezentačních limitů na všechny uvedené disciplíny. V jejím případě šlo o velmi ceněné výkony a osobní rekordy, když si uvědomíme, že vrchol sezony v podobě červencové evropské olympiády mládeže EYOF v holandském Utrechtu ji teprve čeká.

Další úspěšnou plavkyní byla Barbora Elblová, která se v posledním období velmi zlepšila a toto své zlepšení zpečetila bronzovou medailí na 50VZ. Letošní nejlepší osobní výkony si zaplavaly i dvě naše nové svěřenkyně Viktorie Elingrová a Radka Podešťová

Čtveřice našich reprezentantek bojovala o medailové umístění v kraulové a polohové štafetě. Obě štafety nakonec skončily pod stupni vítezů, kraulová na 5. místě a polohová na 4.místě velice těsně za bronzovou příčkou. Štafetové složení je velkým příslibem do další sezóny!!

Na mistrovství ČR mladšího žactva v Kopřivnici získala 2 stříbrné medaile (100P a 200P) další talentovaná plavkyně Fakultního klubu Brno 12ti letá Kateřina Barešová.

Dosažené výsledky na mistrovských soutěžích svědčí o svědomité přípravě mladých talentů města Brna a o jejich profesionálním vedení. Editu Chrápavou, Báru Elblovou, Katku Barešovou a Filipa Chrápavého čeká za 14 dní VI. letní olympiáda dětí a mládeže ve Zlínském kraji, kde budou reprezentovat Jihomoravský kraj. Věříme, že svými výkony naváží na velký úspěch z olympiády v roce 2011, kde byla Edita Chrápavá oceněna za nejhodnotnější výkon celého sportovního klání.

Již nyní se těšíme na to, jak budou reprezentovat Jihomoravský kraj!

Sraz: 7:45 vestibul bazénu v brně na Lesné
POZOR! po dopoledním programu odjíždíme rovnou na soustředění - odejzd vlaku z Lesné 14:03

Celý článek

Podzimní soustředění

Odjíždíme po skončení dopoledního programu závodu Městský přebor žactva v Brně na Lesné - odejzd vlaku ve 14:03.
Ti, kdo nezávodí - mají sraz ve 13:00 ve vestibulu bazénu, ostatní odjíždí rovnou po závodech. Dodatečně se přidají ti, kteří budou působit na VC Brna v bazéně za Lužánkami.
S sebou:    in-line brusle, chrániče, helma na kolo, plavky (minimálně 2x), ručník (minimálně 2x), švihadlo, tepláky, tričko, kraťasy, mikina - to vše na cvičení vevnitř, venku nebo vycházky; tenisky, pevné boty na výlet, bunda, čepice