Medailové žně na Mistrovství republiky 13-letého žactva

 

Medailové žně na Mistrovství republiky 13-letého žactva

Čtveřice našich reprezentantů se zúčastnila o víkendu 8.-9.12.2012 Mistrovství republiky 13ti a 14ti letého žactva. Edita a Filip Chrápaví vybojovali 6 zlatých, 4 stříbrné a 1 bronzovou medaili !! Barbora Elblová bojovala skvěle na hranici svých osobních rekordů, stejně jako 14ti letá Lucie Obermannová. Věříme, že si naši závodníci vybrali "nemocné období" v zimní sezóně a v létě již nastoupí ve své plné a skvělé formě. Děkujeme za hvězdnou reprezentaci oddílu a přejeme hodně zdraví a tréninkového odhodlání do další sezóny. Výsledky zde.

_____________________________________________________________________________________

 

Kateřina Barešová = medailistka mistrovské soutěže Pohár Moravy

Katka Barešová zúročila svoji každodenní píli a přivezla stříbrnou medaili z Poháru Moravy 11-letého žactva, který se konal v Prostějově 1.-2.prosince 2012. Katka svoji bojovností na trati 100P dohmátla současně s vítězkou, bohužel rozhodnutí hlavního rozhodčího ji posunolo na stříbrnou pozici. I v dalších disciplínách Katka skvěle bojovala. Na trati 200P a 200VZ vybojovala nádherné 4. místo a na 200PZ 5. místo. Katka se velmi zlepšila na všechny disciplíny. Děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu a přejeme další úspěchy této nadějné prsařce! Dalším účastníkem byl David Faron, který ve všech svých disciplínách skončil těsně za první desítkou.Výsledky si můžete prohlédnout zde.

______________________________________________________________________________________

 

Úspěch našich reprezentantů na krajských přeborech

Gratulujeme našim plavcům k medailovým umístěním a osobním rekordům. Nejúspěšnější byla Barbora Elblová, která naplnila roli favoritky na kraulových tratích (4 x 1. místo). Další medailisté Kateřina Barešová a Martina Barešová - naše dvě prsařské naděje a Matyáš Brandstetter, který je čím dál více úspěšnější na delších tratích. Všem našim reprezentantům děkujeme za jejich úsilí a přejeme další skvělé výsledky na nadcházejících mistrovských soutěžích.

Podrobné výsledky najdete zde

_______________________________________________________________________________________

 

Edita Chrápavá překonala český rekord 13-ti letého žactva 

Edita Chrápavá na závodech v Jihlavě, Axis Jihlava, 3.-4.11.2012, překonala 7 let starý rekord 13-ti letého žactva na 50P a stanovila jeho hodnotu na 33,28 sec.

Editě gratulujeme. Výsledky zde.

________________________________________________________________________________________

Na VC Prostějova se naši plavci neztratili

Edita Chrápavá, Barbora Elblová a Filip Chrápavý reprezentovali oddíl na VC Prostějova. Přestože startovali v kategorii s o rok staršími plavci, předvedenými výkony přesvědčili o svých kvalitách. Edita Chrápavá ve svých hlavních disciplínách 100P a 200P stanovila nové rekordy Velké ceny. Barbora a Filip si zaplavali osobní rekordy. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu. Výsledky najde te zde.

________________________________________________________________________________________

Městský přebor žactva v podání našich mladých reprezentantů - skvělá podívaná

Gratulujeme a děkujeme Kateřině Barešové, Martině Barešové, Matyáši  Brandstatterovi a Davidovi Faronovi za skvělou reprezentaci oddílu. Svými výkony vybojovali sbírku cenných kovů. Nikola Svobodová se úspěšně zhostila svým prvních závodů! Výsledky zde.

_________________________________________________________________________________________

Úspěch "devadesátdevítek" na Malé ceně Znojma

Naši reprezentanti ročníku 1999 uspěli na závodech, které se konaly 6.10. ve Znojmě. V této kategorii vybojovali pro Fakultní klub Brno vítězství v těchto disciplínách: 100VZ, 100P, 100M, 100Z, 100PZ, 400VZ. Zasloužili se o to Barbora Elblová, Edita Chrápavá a Filip Chrápavý. Gratulujeme! Gratulujeme také Alexanderu Talovi za zlepšení osobních rekordů. Výsledky zde.

__________________________________________________________________________________________

Letní mistrovské soutěže žactva a dorostu - naši reprezentanti vybojovali cenné kovy

Děkujeme všem našim reprezentantům za účast a boj na mistrovských soutěžích mladšího, staršího žactva a dorostu. Nejlépe si vedli naši starší žáci Filip a Edita Chrápaví, kteří obhájili tituly mistrů ČR na svých nejsilnějších disciplínách 100P a 200P. Oba sourozenci vybojovali další cenné kovy ve všech ostatních svých startech. Výborných výsledků dosáhla na mistrovství staršího žactva také Barbora Elblová, které chybělo několik setinek ke získání bronzové medaile na její nejsilnější disciplíně 100VZ. Svůj raketový vzestup v posledním roce potvrdil Alexander Tala, který si vyplaval osobní rekordy na všech svých startech. Výsledky najdete zde.

Výborně si na Poháru Moravy vedla jedenáctiletá Kateřina Barešová, která ve své nejsilnější disciplíně sahala po zlatu, ale diskvalifikace ji tento triumf překazila. Věříme, že Kateřina si tento smolný start vynahradí v dalších závodech. Výsledky najdete zde.

Všech reprezentantům gratulujeme k medailovým umístěním a osobním rekordům!

__________________________________________________________________________________________

Krajský přebor v Blansku

Sestry Kateřina a Martina Barešovy uspěly tento víkend na krajském přeboru žactva v Blansku. Posbíraly 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaily!!Děkujeme všem zůčastněným plavcům za skvělou reprezentaci a přejeme hodně úspěchů na blížící se mistrovské soutěži. Výsledky si prohlédněte zde

__________________________________________________________________________________________

Nový rekord ČR

O víkendu 19. – 20. května 2012 se konalo Mezistátní trojutkání juniorských výběrů Polsko – Česká republika – Slovensko v polském městě Gliwice. Do reprezentačního výběru České republiky byla nominovaná i naše reprezentantka Edita Chrápavá. Jak píše "plavecký blog.cz": 200 prsa - "V juniorkách se zrodilo malé překvapení, když mladší z našich zástupkyň Edita Chrápavá vylepšila svůj osobní rekord o 6s a v čase 2:40,09 vybojovala střibrnou příčku. Starší Tereza Kanalošová zaplavala výkon o vteřinu horší než je její osobní rekord a čas 2:42,90 znamenal 5.místo. Po výkonu na dvoustovce se Edita Chrápavá vytáhla i na poloviční trati, když časem 1:12,13 obsadila první místo. Tímto výkonem překonala 7 let starý nejlepší výkon 13-letého žactva! A ještě jedna zajímavost Edita ve svém věku 13 let tímto časem překonala i limit na MEJ, který je vypsaný pro 15-16 leté starší juniorky!" České juniorky zvítězily celkem 10x, junioři zaznamenali 1 vítězství, Edita Chrápavá byla vyhlášena nejlepší juniorkou utkání za výkon na 100 m prsa (1:12,13 – nejlepší výkon 13letých). Výsledky juniorek zde.

_________________________________________________________________________________________

Děkujeme našim dorostenkám

Na krajském přeboru dorostu se představili naše nové dvě dorostenky Rebeka Polomčáková Ema Mezsarosová. Vedly si opravdu skvěle, když posbíraly 4 zlaté medaile. Výsledky najdete zde.

_________________________________________________________________________________________

AQUATHLON? I ten umíme skvěle!

V sobotu 12.5.2012 se naše reprezentanky zúčastnili mistrovství Slovenska v Aquathlonu. V kategorii mladších žaček naše závodnice obsadily dvě první příčky. Zvítězila Barbora Elblována 2. místě se umístila Edita ChrápaváV kategorii starších žaček vybojovala Lucie Obermannová vynikající stříbrnou příčku. Našim šikulkám srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu!

_________________________________________________________________________________________

Soustředění oddílu ve Štúrově

Děkujeme všem členům oddílu, kteří se zúčastnili soustředění a přispěli tak ke svědomité plavecké přípravě před vrcholem sezóny. Hodnocení hlavní trenérkou naleznete zde a foto zde.

_________________________________________________________________________________________

Pohár Brněnského draka si odnesli reprezentanti Fakultního klubu Brno

V sobotu 31.3. se naši reprezentanti zúčastnili závodů o pohár Brněnského draka v Brně na Lužánkách. O medailová umístění se zasloužili Filip Chrápavý, Edita Chrápavá, Barbora Elblová a Alexander Tala. Všichni plavci a plavkyně si zaplavali osobní rekordy téměř ve všech svých startech. Pohár za nejlepší výkon získali Edita Chrápavá a Filip Chrápavý. Naši plavci svým vystoupením zúročili svědomitou přípravu z tréninku a potvrdili svoji suverenitu na poli brněnského plavání. Podívejte se na výsledky.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci! 

__________________________________________________________________________________________

Naši nejmenší se pyšní medailemi z přeboru města Brna

V sobotu 10.3. se v Brně konaly Městské přebory mladšího žactva. Jsme pyšni na výkony našich mladých závodníků. Všichni zúčastnění získali medaili a Ti nejlepší Kačka Barešová, David Faron a Matyáš Brandstetter hned několik! podívejte se na výsledky.

__________________________________________________________________________________________

Naši reprezentanti zabodovali na prestižních závodech v Regensburgu

O víkendu 2.- 4. 3. se mladí plavci našeho klubu zúčastnili mezinárodní plavecké soutěže Internationales Speedo Swim Meeting v německém Regensburgu. Mezinárodní účast byla zastoupena týmy z Maďarska, Slovenska, České republiky a domácím Německem. Reprezentovali nás Filip Chrápavý, Edita Chrápavá, Alexander Tala a Martin Pospíšil. Přestože se s přípravou nacházíme uprostřed sezony, podali naši plavci vynikající výkony a zaplavali si osobní rekordy téměř ve všech disciplínách, o čemž svědčí úžasná sbírka medailí. (17 medailí, z toho 12 těch nejcennějších).

Děkujeme za skvělou reprezentaci!

__________________________________________________________________________________________

V sobotu 18.2.2012 se konaly závody O pohár zakladatelů brněnského plavání

Alexander Tala, Filip Chrápavý a Barbora Elblová vyplavali 1. místo ve svých hlavních disciplínách a porazili tak i o rok starší brněnské závodníky. Výborně si vedli i další naši reprezentanti: Martinka Barešová vyplavala výborné 2. místo na 50m prsa a nestačila pouze na o rok starší závodnici. David Faron vyplaval vynikající 3. místo ve své hlavní disciplíně 100m prsa. Více najdete ve výsledcích.

Všem plavcům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu!

___________________________________________________________________________________________

O víkendu 10.-11. 12. 2011 se konaly Poháry Moravy 10ti a 11ti letého žactva

Kateřina Barešová vyplavala stříbrnou medaili na Poháru Moravy 10ti letého žactva.

Všem plavcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu!

____________________________________________________________________________________________

O víkendu 3. - 4.12. 2011 se konalo Mistrovství ČR 12ti letého a 13ti letého žactva

Filip Chrápavý stanovil nový rekord ČR 12ti letých v disciplínách 200m polohový závod a 200m prsa.

Plavci Fakultního klubu Brno vybojovali 12 medailí, z toho 7 zlatých!!

Všem plavcům gratulujeme k výkonům a děkujeme za vynikající reprezentaci oddílu!

 

 

Nejbližší akce

Velká cena Brna - dvoudenní

Určeno pro:    dorost a dospělí
Startují:    Radka, Štěpán, Lucka V., Edita, Filip
Sraz:    na bazéně v sobotu - rozplavání začíná v 8:00

Celý článek

Městský přebor žactva Brno

určeno pro:    ročníky 2006-2009
Přihlášení:    Jakub, Lucka, Anička, Míša, Zuzka, Nikča, Tomášek
Sraz: 7:45 vestibul bazénu v brně na Lesné
POZOR! po dopoledním programu odjíždíme rovnou na soustředění - odejzd vlaku z Lesné 14:03

Celý článek

Podzimní soustředění

Odjíždíme po skončení dopoledního programu závodu Městský přebor žactva v Brně na Lesné - odejzd vlaku ve 14:03.
Ti, kdo nezávodí - mají sraz ve 13:00 ve vestibulu bazénu, ostatní odjíždí rovnou po závodech. Dodatečně se přidají ti, kteří budou působit na VC Brna v bazéně za Lužánkami.
S sebou:    in-line brusle, chrániče, helma na kolo, plavky (minimálně 2x), ručník (minimálně 2x), švihadlo, tepláky, tričko, kraťasy, mikina - to vše na cvičení vevnitř, venku nebo vycházky; tenisky, pevné boty na výlet, bunda, čepice

Celý článek

Hodonínské sprinty

Na Hodonínské sprinty vyrazí skupiny mladších plavců případně ti, kteří nebudou přijati na Plzeňské sprinty

Celý článek

Vedení klubu

Renata Podešťová

člen výkonného výboru - skupina Hustopeče mail: rpodestova@seznam.cz tel.: 775231522
>